PostHeaderIcon HERCEGOVAC OPEN 2013.

U subotu 9.11. su se borci JK Biokovo natjecali u Mostaru, gdje se održao međunarodni judo turnir Hercegovac open 2013. Turnir je organiziran povodom obilježavanja 50 godina postojanja istoimenog kluba, a okupio je 250 judaša iz 16 klubova. Bili su prisutni takmičari iz BiH, Hrvatske, Srbije i Crne Gore. Judo klub Biokovo je uveličao ovaj jubilej sa 21 borcem. Nakon odličnih borbi zaslužili su 22 medalje; 8 zlatnih, 8 srebrnih i 6 brončanih.

1. mjesto su osvojili: Lucija Bilas, Vanessa Rogga, Diana Rogga, Nina Katavić, Ema Carević, Roko Katavić, Vlatka Hrkać i Berta Kapović.

2. mjesto su osvojili: Lucija Bilas, Dado Vranješ, Paula Tomaš, Roberta Vela, Mija Bajić, Josip Stojčevski, Ivan Talaja i Pavla Carević.

3. mjesto su osvojili: Vanessa Rogga, Diana Rogga, David Vela, Ana Hrkać, Zina Kurdić i Mateo Puharić.

Još su nastupili: Roko Puharić i Luka Marinović.

Vanessa Rogga je proglašena najboljom judašicom u U18 konkurenciji kadetkinja. JK Biokovo je osvojio pehar za 4. mjesto u ukupnom poretku klubova.